Seminár a páskovanie Krav Maga

Seminár a páskovanie Krav Maga
dátum
23/1/2023

Dňa 17.9.2022 sa konal v Modre v našom klube seminár Krav Maga. Tento seminár bol po vedením inštruktora Slavomíra Kizáka, ktorý vedie svoj klub v Českej republike a ktorý je držiteľ:

  • Krav Maga (4th Black belt)
  • Judo (6th Black Belt)
  • Kaizen-Do karate (6th Black belt (Shihan))
  • Taekwondo (1st Black Belt)

Slavomír Kizák je inštruktorom Michala Krchnavého, ktorý je hlavným inštruktorom v Modre. Tento seminár sa konal po 3 rokoch, nakoľko pandemická situácia neumožňovala podobné aktivity. Dúfame, že situácia sa nezhorší a my budeme môcť takéto semináre organizovať pravidelnejšie. 

Tento seminár trval približne 7 hodín, pričom bol rozdelený na dve časti. V prvej časti doobeda sme sa venovali rôznym úderom a kopom, ktoré sú veľmi dôležité pre obranu a následné prebratie iniciatívy pri fyzickom konflikte. Preberali sme rôzne techniky a princípy v systéme Krav Maga. Druhá časť semináru bola venovaná čisto sparingom, kde boli zapojené ruky aj nohy. Tieto sparingy sú veľmi dôležité v tréningovom procese. 

Seminár sme ukončili približne o 15:00 hodine a samozrejme boli odovzdané certifikáty s technickým stupňom pre členov klubu, ktorí sa zúčastnujú tréningov a ktorí na sebe pracujú, a tým pádom napredujú v systéme Krav Maga. Technický stupeň žltý opasok bol udelený 2 členom (Juraj H., Miroslav P.), technický stupeň oranžový pás bol udelený 4 členom (Iveta D., Richard Č., Roman H., Matúš N.) a technický stupeň zelený pás bol udelený 2 členom (Miroslav K., Peter T.).

Tento seminár bol výnimočný aj tým, že dvom inštruktorom z Českej republiky bol udelený druhý Dan 2nd degree Black belt a taktiež hlavnému inštruktorovi v Modre, Michalovi Krchnavému, bol udelený tretí Dan 3rd degree Black belt. 

Adresa

Šúrska 1/A, 900 01 Modra

telefónne číslo

0902 677 720

#MIRAGEACADEMY